Среда, 06 Декабрь 2017 13:46

Invictus Games Україна: Ігри Нескорених: Нескорений. Нескорена. Restart

Оцените материал
(2 голосов)

Ігри Нескорених у Торонто промайнули, наші герої повернулися з перемогою (і не одною) і за цей час вони вже встигли відпочити. І невже все закінчується ось так, майже як у казці? Гарна новина: ні, все тільки розпочинається. Тому що поняття нескореності якщо є, то воно назавжди. Активна робота в рамках проекту Invictus Games Україна продовжується. В цю неділю відбувся тренінг підтримки для жінок та близьких ветеранів для «Нескорений. Нескорена. Restart». Простір для проведення  заходу був вибраний ідеально – приміщення фітнес центру CrossFit Banda. Одним із партнерів виступила Федерація стронгменів України.

 

invictusrestart03

 

В першій частині військові психологи з  організації «Побратими» Аліна Вяткіна та Ігор Холодило пояснювали ветеранам та їх рідним, що відбувається на фізичному та психічному рівні до, підчас та після повернення з війни. Теорія закріплювалась практичними вправами, за допомогою яких можна швидко зняти напругу та знизити рівень конфлікту. Головна порада Ігоря та Аліни але водночас і найважча – працювати над собою. У своїй роботі «Побратими» використовують програму тілесно-орієнтованої терапії Дітте Марчер (директор Bodynamics Int, Данія).

invictusrestart02

Друга частина була більш активною. Геть усі учасники (і ветерани, і їх рідні), включаючи організаторів та волонтерів, із захопленням та справжнім азартом пізнавали вісім представлених спортивних дисциплін: фіткрос, пауерлфітінг, сайклінг (велосипед), веслування на тренажерах, волейбол сидячи, стрільбу з луку, штовхання ядра, TRX. За неофіційним рейтингом лідером став волейбол сидячи – емоції цього спортивно куточка було чутно на весь район. До тренування залучили зіркових та найпрофесійніших тренерів та майстрів спорту, зокрема Романа та Василя Вірастюків. В жодній дисципліні не було зроблено виключень через твою стать, вік, фізичну підготовку, чи стан здоров’я. Усі рівні та справді об’єднані спортом. Ряд дівчат, які уважно слухають Василя Вірастюка, і намагаються при цьому штовхнути уявне ядро – просто треба бачити!

invictusrestart06

invictusrestart07

 

 

invictusrestart08

 

invictusrestart16

 

invictusrestart05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

invictusrestart11

invictusrestart13

invictusrestart15

invictusrestart18

invictusrestart19

invictusrestart20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Після завершення учасники тренінгу поділилися своїми враженнями:

Аліна Вяткіна (психолог, ветеран)

invictusrestart17

Я в захваті! Я не очікувала, що буде так класно. Я вдячна команді Інвіктус за те, що в принципі комусь прийшло в голову зробити такий захід. Залучати ветеранів до спорту, особливо для групового спорту дуже важливо. Я, наприклад, бігаю, та це одиночний вид спорту. Коли ти в команді, дуже багато вирішує для процесу адаптації. Це спорт для задоволення, який приносить користь і для психологічного і для фізичного здоров’я. Волейболом я раніше займалась, тому він мені вже подобався до сьогодні, для себе ж відкрила сайклінг (велосипед). Це важко, але це потужний заряд енергії.

Щодо «йти до психолога» з позиції ветерана, скажу що це важко, тобто психолог це остання людина, з якою ти хочеш спілкуватися про те, що сталося, та бачити взагалі. Тому ми не ходимо до психологів, ми ходимо одне до одного. Існує принци рівний-рівному і ветерани спілкуються з ветеранами. Ми нікого не лікуємо, ми ділимось досвідом, як ми це все змогли пройти. От і все.  

Микола (учасник цьогорічного і майбутнього відбору Invictus Games)

invictusrestart12

Захід був насправді дуже крутий. Єдине, що було мало часу на кожну дисципліну усього по десять хвилин, малувато. Сподобалось все, шкода, що не встиг спробувати штовхання ядра у Василя та Романа Вірастюків, і не було мішені у стрільбі з луку, тобто повноцінно не стріляли.  Найбільше вразив волейбол сидячи, та все ж таки стрільба з луку. Зрозумів, що сайклінг, це взагалі не моє. Волейбол сидячі вподобав тому, що потрібно бачити та відчувати не тільки свою команду, а й  команду противника. Багато емоцій через те, що положення сидячи значно обмежує спектр твоїх дій, тобто ти можеш подавати і відбивати, і все. Від землі відриватися не можна. Та адреналіну у волейболі сидячі вистачає.

Аліна Фролова (директор Центру стратегічних комунікацій Stratcom Ukraine)

invictusrestart09

Все пройшло, так як воно хотілося б щоб пройшло. Було дуже весело, без напруження. Зазвичай у нас роботу з ветеранами сприймають через співчуття та жалість. Правда в тому, що ветерани не потребують жалості, а рівного ставлення та забезпечення гідних умов, якщо є якісь фізичні складнощі. Вони не є людьми з обмеженими можливостями, вони є людьми з необмеженими можливостями, навіть якщо у них є ознаки інвалідності або інші проблеми. Наша задача - втягувати їх в звичайне життя та показувати решті людей, що вони в першу чергу люди, а потім усе інше. Дружня атмосфера сьогодні вона це показала, а також те, що потрібно залучати ще більше ветеранів, вмовляти їх.  На відборах ми просто половину вмовляли. Тому що ветерани сприймають це так: «Якщо я не долучений до спорту, то мені там немає чого робити». Потрібно дати зрозуміти їм те, що завжди є що робити, ніхто не буде сміятися та тикати пальцем, всі будуть допомагати. Треба вмовляти, тому що у нас велика кількість ветеранів, яким треба повертатися до мирного життя. Наразі ми отримали вже офіційне запрошення від Австралії і зараз будемо планувати графік роботи участі в Іграх Нескорених 2018 року.   

Олеся (дружина капітана команди Олександра Писаренко)

invictusrestart14

Сьогодні був чудовий день у дружній, майже родинній атмосфері. Всі одне одного розуміють та отримають максимальне задоволення від спорту. У кожного свої проблеми, настрій, але ти займаєшся, і все негативне залишається за дверима  CrossFit Banda. Ти відволікаєшся та отримуєш позитивний заряд енергії. А оцей волейбол сидячи – це просто щось неймовірне, такі емоції! Для себе відкрила TRX. Це дуже модний та корисний тренажер, який можна облаштувати навіть у себе вдома. Він допомагає працювати з тими групами м’язів, в основному внутрішніми, як і незадіяні при статичних вправах. Основна  задача - втримати баланс і втримати його за рахунок своєї маси тіла. Це ще й дуже весело, багато цікавих вправ. Дуже сподобалась стрільба з луку, вперше тримала лук, хоча він був дитячій, це було дуже класно. Зрозуміла, наскільки важно натягнути тетиву, руки тремтять, не вистачає сил, не дивлячись на те, що я досить фізично підготована людина. Можливо, спробую цей вид спорту. Багато нового дізналася для себе, кожен тренер докладно розповідав та показував. 

invictusrestart21

На сам кінець організатори зробили всім присутнім справжній спортивний подарунок: виступ команди стронгменів України. По 100 кг в кожній руці протягом більш ніж однієї хвилини. Після завершення міні-шоу наші нестримні інвіктус поспішили…ні не додому…спробувати скільки часу зі 100 кг, точніше з 200кг, простоять вони. Спорту багато не буває!

 invictusrestart10

На жаль, у суспільстві поки що досі існують стереотипи щодо ветеранів, тому такі заходи вкрай важливі і для соціальної адаптації військових після повернення до мирного життя, для їх рідних та близьких, та й для всіх небайдужих. 

Вдало проведений тренінг тільки надихнув організаторів, тож незабаром можна чекати на інші і, звичайно ж, найближчим часом, розпочнеться новий відбір у команду 2018 року. Слідкуйте за офіційною сторінкою https://invictusgames.in.ua.

 invictusrestart01

 

 

 Більше світлин в  галереї

Текст та світлини волонтер та журналіст Ярослава Матвєєнко

Групове фото надано Invictus Games Україна

 

 

 

 

 

 

 

Прочитано 243 раз