Среда, 20 Сентябрь 2017 20:39

Invictus Games Україна: Ігри Нескорених: Відкрите Тренування

Оцените материал
(1 Голосовать)

Завтра українська команда спортсменів-ветеранів вилітає у канадський Торонто, щоб вперше представити країну на міжнародних змаганнях Invictus Games, які пройдуть з 23 по 30 вересня, серед військовослужбовців, що зазнали травми підчас виконання службових обов’язків. У змаганнях візьмуть участь 500 спортсменів з 17 країн світу у 12 видах спорту.

 

 

Минулого тижня для представників ЗМІ відбулося відкрите тренування команди на базі Спортивного клубу ЦСК ЗСУ. Після короткого прес-брифінгу та звіту, журналістам та фотографам видали справжні картки учасників спортивних тестувань Ігор нескорених. У всіх була унікальна можливість здати нормативи з таких видів спорту як веслування на тренажерах, велоспорт на шосе, стрільба з луку, пауерліфтінг. Як не скористатися таким шансом, адже за тренерів були наші Нескорені особисто. Пояснювали всі нюанси, уважно стежили за результатами та підбадьорювали.

invictusopen10

За півроку, ще з часу спортивних тестування, нарешті, трапилася нагода спробувати і самій деякі види спорту.

Концепт (веслування на тренажері) виявився найефективнішим тренажером для усіх груп м’язів. Головний секрет успіху саме  в цьому виді спорту, як пояснив мені Павло Тихонівський, активно працювати ногами та не сильно відхиляти спину. 

invictusopen02

Майстер-клас у майстра спорту міжнародного класу зі стрільби з луку Дмитра Сидорука – це просто мрія! Коли ти цілишся в мішень, а тобі в око поцілює яскраве сонце, може здатися що справа марна. Та це не так: головне думати лише про постріл та пам’ятати, що твердість постави та руки – це найважливіше. «Вже півроку ходиш спостерігати – могла б і краще!». Тренер нашої збірної лучників Ольга Василівна Ягодкіна сувора та справедлива. Могла б… 

invictusopen08

 Імена учасників основного складу збірної були визначені підчас перших тренувальних зборів в травні цього року та команда вирішила, що в Канаду їдуть усі. По-іншому ніяк – за півроку вони стали справжньою родиною.

Хлопці, хоч і трохи стомлені увагою ЗМІ, все ж приділили увагу та прокоментували фінальні тренування перед великими змаганнями.

Олександр Чуб (основний склад) Велоспорт 

invictusopen03

Чим менше нас відволікають, тим краще ми тренуємось. От коли ви розбіжитесь всі, тоді буде більше якісне тренування. Найактивніше ми тренуємось вранці, після обіду трохи збавляємо темп. Якщо говорити про прогрес у цифрах перші 100 км ми проїхали після національних змагань на змаганнях у Дніпрі навесні за 3 годин 20 хвилин. Київські 100 км у вересні вже за 2 годині 42 хвилини. Настрій чудовий!

 Юрій  Писарчук (основний склад) Легка атлетика  

invictusopen04

Про те, чи задоволений я результатами. Мені складно говорити. Прогрес у мене мінливий у зв’язку з певними особливостями. Загалом прогрес є в основному виді спорту – легкій атлетиці. У веслуванні на тренажерах тренер задоволений: каже є шанси непогано виступити. Останній результат 1082 метри за чотири хвилини. В моїй категорії це гарний результат. Якщо порівнювати з минулорічним Орландо – трохи не дотягує до другого місця. Настрій бойовий, є надія на повну перемогу!

Олександр Зозуляк (резерв) Велоспорт  

invictusopen06

Якщо порівняти перші і другі збори, то прогрес був великий. Під час третіх, чесно кажучи, трохи розслабився, так як у резерві. Цифри знає тільки тренер, він нам їх не озвучує –ц е його таємниця. Між зборами тренувався кожного дня на Трухановому острові по 50-70 км на день. 60 км проїжджаю приблизно за дві години, якщо не поспішати.  Настрій нормальний.

Артем Лукашук (резерв) Легка атлетика  

invictusopen05

Порівняно з національними змаганнями прогрес у мене є. Тоді 100 метрів я пробіг 12.76 секунд, зараз -11.54. Якби ще пару місяців було б 11.30, як каже тренер. 200 метрів за 24.01, якби була більша мотивація, зміг би краще. Наразі готуюся з іншими хлопцями до Марафону Морської піхоти США, що відбудеться в жовтні в Вашингтоні. Тричі на тиждень тренуюся. На вихідних – тренажерна зала. В Черкасах мене тренує Параолімпійський чемпіон. Крім того, граю у футбол в команді хлопців з АТО. В Торонто будемо підтримувати основний склад.

 invictusopen11

 Примітка: Учасники Ігор Нескорених Артем Лукашук (дистанція 10 км), Вадим Свириденко (дистанція 10 км), Юрій Дмитренко (дистанція 10 км) та Єгор Терехов (дистанція 42 км) увійшли до склади української команди Марафону Морської піхоти США.

invictusopen07

Щасти вам наші Нескорені! Ми за вас вболіваємо!

 

 

 invictusopen01

Коротко про змагання:

В вересні 2014 року в Лондоні відбулися перші Ігри Нескорених (Invictus Games), у яких взяли участь 300 ветеранів з 14 країн світу.  В травні 2016 році змагання пройшли в  Орландо, Флоріда, США.  Ідея Invictus games (Ігор Нескорених) належить онуку королеви Великобританії Єлизавети ІІ принцу Гаррі. Їх головна мета – за допомогою спорту та змагань прискорити фізичну, соціальну та психологічну реабілітацію тих, хто заради своєї країни віддав здоров’я. Через поранення і травми життя багатьох військовослужбовців та ветеранів ніколи не буде таким, як раніше, але воно так чи інакше продовжується.

 

 Більше фото відкритого тренування у фотогалереї http://unuj.org/ru/foto/item/6798-invictus-games-ukrayina-igri-neskorenih-vidkrite-trenuvannya-fotoreportazh.html

Текст та світлини

журналіст та волонтер Ярослава Матвєєнко

Прочитано 425 раз