Четверг, 27 Апрель 2017 12:10

Invictus Games Україна: Ігри нескорених: Національні Змагання

Оцените материал
(7 голосов)
В вересні 2014 року в Лондоні відбулися перші Ігри Нескорених (Invictus Games), у яких взяли участь 300 ветеранів з 14 країн світу.  В травні 2016 році змагання пройшли в  Орландо, Флоріда, США.  Цього року серед учасників з 17 країн світу з 23 по 30 вересня в Торонто, Канаді, відстоювати честь країни вперше будуть українські військовослужбовці. Цими вихідними Україна визначилась зі складом своєї збірної. Ідея Invictus games (Ігор Нескорених) належить онуку королеви Великобританії Єлизавети ІІ принцу Гаррі. Їх головна мета – за допомогою спорту та змагань прискорити фізичну, соціальну та психологічну реабілітацію тих, хто заради своєї країни віддав здоров’я. Через поранення і травми життя багатьох військовослужбовців та ветеранів ніколи не буде таким, як раніше, але воно так чи інакше продовжується.
 

invictusua18

 
 
В ніч з 21 на 22 квітня в районі ЦСК Збройних сил України мало хто зміг заснути: наближалися національні змагання Ігор Нескорених. В офісі організатори  уточнювали останні деталі, волонтери на кухні пакували «на перехопити» смачненьке для учасників, спортсмени з різних куточків України хвилювалися в своїх номерах у гуртожитку та готелях. Напруга зростала. Ще й погода не обіцяла нічого оптимістичного. Дякувати, хоч сніг не випав. Коли підчас офіційного відкриття вийшло сонечко, всі зітхнули з полегшенням. Як виявилося, зарано. Дощ, шквальний вітер, град – природа запропонувала весь спектр додаткових випробувань для людей, які вже вибороли головну перемогу: над собою. І наші хлопці вкотре вразили силою свого духу.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

invictusua19

А вас, під час ранкової пробіжки, відносило вітром на спортивних протезах? А чи плавали ви після того, як  півтори години під зливою, сидячи в інвалідному візку з луком, намагалися поцілити в мішень, яку зносить. 

invictusua23

Для національних змагань 22 квітня вибрали три локації. На стадіоні Атлет змагались у пауерліфтінгу, веслуванні  на тренажерах та легкій атлетиці (біг та штовхання ядра), на Трухановому острові була велогонка, а на території ЦСК Збройних сил – плавання та стрільба з лука. 

invictusua22

Ввечері того ж дня учасників нагородили медалями і вони нарешті змогли відпочити в компанії своїх рідних, друзів та тих, хто їх підтримував, на невеличкій вечірці влаштованій на честь них. Ветеранів природно пригощала VETERANO PIZZA. Та головна інтрига була попереду: імена учасників збірної оголосили лише наступного дня. 

invictusua17

invictusua21

invictusua20

Слово учасникам змагань (дехто навіть не підозрював, що стане обраним).  
 
Михайлова Катерина (Львів)

invictuscomments02

Служила в батальоні Айдар з травня 2014 року. Травму отримала підчас операції по розблокуванню Луганського аеропорту біля Лутугине: потрапили в засідку, нас сильно обстріляли. Мені дісталася вибухова хвиля. Після того як підлікувалася,провела в шпиталі п’ять місяців, повернулася на службу і дослужила до демобілізації. Про Ігри дізналася від командира, вирішила спробувати. Пройшла тестування у Львові, потім тренувалася. Тренування були важкі через те, що не завжди вистачало спорядження.  В основному його діставали тренери. Мені свій лук відав тренер, наприклад. До змагань я займалась лучною стрільбою, та не спортивною. Коли жила у місті Луцьк, була учасником клубу історичних реконструкцій. Там у нас був дерев’яний лук.: це велика різниця. Крім того я шульга і довелось перенавчатися на праву руку. Думаю результати могли бути кращі та завадили погодні умови. Чи правда, що дівчата кращі снайпери? Не знаю (сміється) та зустрічала багатьох жінок, які прагнуть захищати свою країну. 
Ці Ігри потрібні для України,і для тих, хто зараз ще знаходиться в зоні АТО, бійцям, які приїхали сюди показати, що вони сильні та мужні.  Спорт в Україні потрібно розвивати далі, а не тримати на тому рівні, на якому він зараз. 
 
Олександр Гавриленко (Чернігів) 

invictuscomments04

Поранення отримав біля селища Чорнухине Луганської області в 2015 році. Враження від Ігор найкращі: змагався у веслуванні та жимі лежачи. 
Спорт в житті грає дуже важливу роль – надихає, захоплює, дає сили. Тренуюсь так часто, як дозволяє робота. Як тільки з’являється вільний час – іду до зали. Із  зони АТО повернувся більше року тому, службу продовжую у поліції. Сьогодні встановив власний рекорд, не очікував що підніму таку вагу (в жимі лежачи 162 кг). Хочу полба жити тим, хто поїде до Канади, перемоги, натхнення та показати, що Україна сильна нація. 
 
Юрій Дмитренко (Полтава)

invictuscomments01

Поранення отримав біля Гнутово, біля Маріуполя, 17 березня 2016 року. Після поранення я активно почав займатися спортом ще в шпиталі для швидшої реабілітації. Відновити функціональність організму мені допоміг кросфіт, адже він включає різні види спорту. Нещодавно брав участь у змаганнях «Іграх героїв». Коли побачив об’яву про Ігри Нескорених, не зміг не спробувати свої сили. Звичайно хочеться потрапити до команди, багато тренувався. За провідний вид спорту обрав веслування: порівняно зі спортивними тестуваннями мені вдалося покращити свої результати на дистанції за одну хвилину. Результат за чотири хвилини трохи гірше, ніж я міг, можливо, через погодні умови: через холод трохи не слухались м’язи. Та умови для всіх однакові, тож жалітися немає чого. Збираюсь ще пробігти на 100 метрів. До Ігор готувався свідомо. Без спорту вже не уявляю свого життя. Ближче до змагань переїхав до Києва, де можливостей тренуватися більше ніж в рідній Полтаві. Зустрів тут багато друзів, це величезна підтримка. А конкуренція тільки здорова спортивна. 
 
Сергій Романовський (Львів) Національна академія сухопутних військ

invictuscomments03

Поранення отримав під містом Щастя, під містом Луганськ, в 2014 році. В житті намагаюся дотримуватись власного принципу – спорт має велике значення в житті кожної людини, кожна особистість має бути всебічно розвинена. Здоров’я розумове тісно пов’язане зі здоров’ям фізичним – необхідно підтримувати баланс. Я науковий співробітник, працюю головою, тому спорт просто необхідний. Крім тог, ще з часів навчання маю комплекс відмінника і все, зо роблю, має бути «на п’ять». Зараз поставив на меті взяти участь у Параолімпійських іграх в Токіо в 2020 році та готуюсь до змагань Ironman в 2018 році. 
(прим. авт. Ironman - серія змагань з триатлону на довгу дистанцію, що проводиться Всесвітньою корпорацією тріатлону (WTC). Кожна окрема гонка серії Відбудеться з трьох етапів, що проводяться в наступному порядку без перерв: запливу на 2,4 милі (3,86 км), заїзду на велосипеді по шосе на 112 миль (180,25 км) і марафонського забігу на 26,2 милі (42,195 км). Тріатлон Ironman вважається одним з найбільш складних одноденних змагань в світі) 
Ігри героїв, Ігри Нескорених -  всюди де є фізичні навантаження намагаюсь взяти участь. Про Invictus Games дізнався з самого початку їх створення в Україні. Крім плавання сьогодні пробіг 100 метрів та постріляв із луку, але стрільба то більше для душі. В цілому результатами задоволений, проте виявив деякі технічні перешкоди, протез підходить не настільки як я думав. 
Значення Ігор Інвіктус неможливо применшити: це надзвичайно важливо для подальшої соціалізації тих, хто отримав поранення. 

invictusua01

23 квітня біля КМДА для наших Нескорених виступив Президент України Петро Порошенко: "Сьогодні відбувається надзвичайно важлива подія. Україна вперше бере участь в Invictus Games Але мені більше подобається назва Ігри Нескорених. Бо наша нація нескорена. На сцені сьогодні Вадим Свириденко, який врятував десятки українських воїнів. Я вражений силою його духу. Дякую, що ти береш активну участь у відродженні бойового духу своїх побратимів". На сцену президент вийшов у супроводі Героя України генерала-майора Ігоря Гордійчука. 

invictusua02

На своїй сторінці Петро Порошенко написав:  «Надзвичайно радий бути на столичному Хрещатику, на церемонії оголошення кандидатів до складу нашої національної збірної, яка братиме участь у змаганнях «Інвіктус». «Інвіктус» або «Ігри нескорених» – міжнародні спортивні змагання серед військовослужбовців та ветеранів, які зазнали поранень під час виконання свого обов'язку. У вересні до Торонто прибудуть 550 бійців із 17 країн. Учасники «Ігор нескорених» - еталон мужності, величезний моральний стимул для всіх воїнів, які захищають Україну від російського агресора. Упевнений, що наші нескорені продемонструють світу фізичну і моральну міць вояків української армії, наш сильний український характер».

invictusua03

Розрадити хвилювання учасників змогли гурти
 
ТНМК

invictusconcert03

Друга ріка

invictusconcert07

Скрябін

invictusconcert06

Мандри

invictusconcert05

O.Torvald

invictusconcert01

Лісапетний батальйон

invictusconcert02

Анастасія Приходько

invictusconcert04

Гімн України пролунав у виконанні Злати Огневич та учнів Кадетського корпусу. 

invictusconcert08

Оголосити імена тридцяти учасників української збірної випала честь відомому ведучому Ігорю Кондратюку. Тож запам’ятайте ці імена героїв (всього 30 учасників: 18 ветеранів та 12 дійсних військовослужбовців) за яких ми будемо вболівати вже за чотири місяці:

invictusua06

Афанасьєв Дмитро
Болюх Ярослав
Будаєвський Павло
Дмитренко Юрій

invictusua07

Зімніков Олег
Зозуляк Олександр
Кузнєцов Владислав
Лук'янов Сергій
Лукашук Артем
Мамонтов Павло

invictusua08

Михайлова Катерина
Молодід Сергій
Олексенко Євген
Панченко Роман
Пашкевич Василь

invictusua09

Писаренко Олександр
Писарчук Юрій
Рак Валерій
Свириденко Вадим
Сидорук Дмитро
Стрюк Павло

invictusua11

Табанець Олександр
Терехов Єгор
Тихонівський Павло
Ткаченко Олександр
Торчинський Сергій

invictusua12

Холоднов Михайло
Чуб Олександр
Шинкарук Віктор
Яроха Володимир

invictusua13

Всі причетні до події під гордою назвою команда Invictus Games: Team Ukraine ще довго не могли розійтися після завершення.

invictusua16

Склалося враження, що Україна вже отримала всі нагороди в Торонто. 

invictusua14

invictusua15

Тож, Канада тримайся: їдуть Найнескореніші з усіх! Щасти вам хлопці: чекаємо додому з усіма можливими медалями, бо перемога у вас уже є!

invictusua04

Важливий П.С.
Офіційні цифри та корисна інформація:
208 заявок було подано на участь у Іграх Нескорених.
 
126 спортсменів пройшли спортивні тестування у Києві, Одесі та Львові.
107 учасників змагалися у фінальному відборі Ігор Нескорених 22 квітня.
 
За результатами національного відбору багато учасників отримали по кілька нагород, оскільки брали участь у змаганнях у різних дисциплінах.
 
Розподіл медалей виглядає наступним чином:
 
- 22 спортсмени вибороли 32 золоті медалі 
 
- 19 спортсменів вибороли 24 срібні медалі 
 
- 15 спортсменів вибороли 18 бронзових медалей
 
З числа призерів було визначено шорт-лист учасників, з яких було обрано склад Національної збірної.
 
До складу збірної увійшло 30 учасників, серед яких 20 золотих призерів, які загалом вибороли 22 золоті медалі. Також учасники збірної є володарями сумарно 20 срібних та 4 бронзових медалей.
 
Рішення щодо загального складу Національної збірної було прийнято суддівською колегією Центрального спортивного клубу Збройних Сил України та уповноваженими представниками Координаційного центру “Ігор Нескорених”.
 
При відборі до збірної кожного спортсмена з шорт-листу бралися до уваги наступні критерії:
 
1. Динаміка кандидата у порівнянні з результатами спортивного тестування (за виключенням велоспорту: змагання з велоспорту вперше проводилося на такій дистанції). 
 
2. Потенціал кандидата: який результат він зможе показати на міжнародних змаганнях з урахуванням його поточних результатів.
 
3. Мультидисциплінарність: представленість чи фізична спроможність кандидата змагатися у різних видах спорту.

invictusua05

За детальну інформацію подяка оргкомітету Invictus Games: Team Ukraine

 

 

 

Текст та світлини
журналіст та волонтер Ярослава Матвєєнко 
 

Прочитано 3897 раз