Понедельник, 21 Декабрь 2015 22:12

«Звуки музики» Театру Оперети

Оцените материал
(1 Голосовать)
Хто хоч раз у житті не чув чарівну мелодію «The hills are alive with the sound of music»? Незважаючи на це, в нашій країні мюзикл Річарда Роджерса «Звуки музики» залишається маловідомим, хіба що його однойменна екранізація з відомою акторкою Джулі Ендрюс у головній ролі. Та головну мелодію знає багато хто, адже її майже неможливо забути. Стрічка «Звуки музики» свого часу зібрала п’ять премій «Оскар» та за популярністю поступається місцем лише «Віднесеним вітром».  
 
Тепер у киян та гостей міста є гарна можливість заповнити музичні прогалини. Цьому шансу ми завдячуємо Театру Оперети, де  11, 12 та 20 грудня відбулася прем’єра мюзиклу «Звуки музики». Це беззаперечний черговий хіт від творчого колективу театру. Звичайно, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Та все ж розкажемо про мюзикл та його українське втілення. Коротко нагадаємо сюжет. 
 zvykim09
Події відбуваються в Австрії в 1930х роках. Послушниця місцевого монастиря Марія як майбутня монахиня викликає сумніви у своїх наставниць. Надто вже дівчина любить музику та співи. Для «роздумів» про своє дійсне покликання її відправляють працювати гувернанткою до родини капітана-вдівця Георга фон Траппа. У нього семеро дітей і ні одна з її попередниць не лишається більше ніж на кілька місяців. За дуже короткий час Марія знаходить з «проблемними» дітьми спільну мову. Лізль, Фрідріх, Луїза, Курт, Бригітта, Марта та маленька Гретль  потребували любові та ніжності. І їх нова гувернантка виражає свою любов через ноти та мелодії, музикою торкаючись їх сердець. Непомітно для себе Марія закохується в капітана фон Траппа. Він виявляється не таким суворим та нестерпним, як здалося спочатку…Сюжет, до речі, заснований на реальній історії родини фон Трапп. Мемуари баронеси Марії фон Трапп надихнули бродвейських продюсерів на створення, як виявилося з часом, музичного шедевру. 
 zvykim01
Ідея постановки повноцінної вистави виникла в Театрі Оперети після неймовірного успіху у глядачів номера «До-ре-мі» створеного для тепер вже традиційного «Вечора Мюзиклу» та до ювілейного концерту театру. Справа була лише у знаходження меценату, адже мюзикл витратний жанр. До фінансування долучилося ТОВ «Епіцентр К», яке відтепер буде підтримувати не лише спортивні, а й мистецькі події. 
 
zvykim02
 
Оригінальне лібрето «Звуків музики» належать Говарду Ліндсі та Расселу Краузе, слова – співавтору багатьох хітових мюзиклів Річарда Роджерса Оскару Хаммерстаайну ІІ. Український переклад мюзиклу був створений Ольгой Байбак.  Текст віршів українською мовою, які так полюбилися глядачам оригінальної постановки в усьому світі, ніхто краще та правильніше ніж диригент Сергій Дідок зробити не зміг. Режисером української версії став художній керівник і директор театру Богдан Струтинський, балетмейстер - постановник – Вадим Прокопенко. 
 zvykim17
Талановитих маленьких фон Траппів зіграли актори дитячого театру «Мюзик Хол». Юні артисти мужньо витримували багатогодинні репетиції та, за словами Богдана Струтинського, професійно поставилися  до виконання творчих задач. На кожну виставу склад дітей - артистів буде різний. У перший вечір важливу місію прем’єрного показу надали Євгену Онищенко (Фрідріх), Айлін Чолак (Луїза), Микиті Шепілю (Курт), Юлії Зеря (Бригітта), Поліні Вишняк (Марта) та Вікторії Онищенко (Гретль)   Під час перегляду вистави видається неймовірним, що для цих дітей це перший виступ на великій театральний сцені. 
У дорослому акторському складі можна побачити досвідчених та талановитих акторів театру – Тетяну Дідух (Марія), Євгена Прудника (капітан фон Трапп),Миколу Бутковського (Макс Детвейлер), Тамару Ходакову ( Ельза Шредер), Ірину Беспалову-Примак (матінка-настоятелька Ноннберзького абатства). 
 zvykim07
Українське втілення всесвітньовідомого мюзиклу «Звуки музики» - історія, яка саме зараз потрібна українському глядачеві. Саме у цей час ми, як ніколи стали цінувати родину та її затишок, відчувати любов одне до одного, намагаємось триматися разом і не без допомоги музики та мистецтва, а ще нарешті відчуваємо гордість, що ми українці та завдяки патріотизму залишаємось собою. Як і родина фон Трапп…
 
zvykim05
 
На жаль, в цьому році побачити мюзикл вам не вдасться. Усі квитки були розкуплені ще два місяці тому. В прийдешньому 2016 році розклад вистав виглядає так:
15 та 30 січня, 12 та 28 лютого, 12 та 25 березня, 16 квітня, 27 травня та 17 червня. Тож поспішайте!
Квитки завжди можна придбати на сайті театру:
 
 
Текст Ярослава Матвєєнко 
Фото надані прес-службою Театру Оперети 
Прочитано 1827 раз
 

Галерея изображений