Четверг, 02 Июль 2015 22:10

Великі комбінатори театру Франка

Оцените материал
(3 голосов)
11, 14, 23 та 24 червня на великій сцені Театру Франка відбулася прем’єра 
вистави «Великі комбінатори», яка поставлена за мотивами роману «12 стільців» Іллі Ільфа та Євгена Петрова виданий 1928 року. 

 
Трохи нагадаємо всім відомий сюжет. Теща Іпполіта Матвійовича Вороб’янінова в одному з дванадцяти стільців англійського меблевого гарнітуру колись заховала коштовності та гроші. Перед смертю вона розповідає велику таємницю своєму зятеві. З тої пори він втрачає спокій в мріях про втрачений спадок, адже його фінанси поють романси, а стільці розійшлися деінде. На шляху до омріяних скарбів у Вороб’янінова (він же Кіса) з’являються суперники – авантюрист Остап Бендер та піп Федір. З Остапом Бендером Іпполіт Матвійович домовляється про співробітництво. Так розпочинаються їх пригоди. 
 
Хо-хо! Знаменито! Крррраса! Товстий та гарний! Ого! Навіть половину лексикону епатажної Еллочки вистачає, щоб коротко сказати про головне. Постановка театру Франка першого радянського бестселеру вдалася!

Трохи змінені режисером-постановником Дмитром Чирилюклом сюжетні лінії, об’єднання подій та образів пішли виставі тільки на користь. 
Порівнювати справа невдячна, та й Елочка погодилась би, що театральну постановку та кіно втілення, це – «Мрак!». 
 kombinatory06
 
Тож просто зазначимо, що завдяки Дмитру Чирилюку, Володимирові Бевза (сценографія і відеоряд), Наталії Рудюк (художник по костюмах), Максиму Шоренкову (композитор) та акторському складу на сцені театру Франка народився черговий довготривалий театральний хіт.
 kombinatory85
 
Акторський тандем Олександр Задніпровський (Кіса) та Анатолій Гнатюк (Бендер) вийшов особливо вдалим. Рішучий, цілеспрямований авантюрист Остап Бендер, який наполегливо і водночас легко йде до своєї мрії. Маніпулює він джерелом досягнення омріяного, себто Кісою і його схованим спадком у стільцях, так майстерно, що здається Бендер просто проходив повз Іпполіта Матвійовича і в пориві християнського милосердя вирішив йому допомогти. Нерішучий, сором’язливий, і людина з тонкою душевною організацією, Кіса потребував такого практичного керівництва, чи то пак копняка до своєї власної мрії за допомогою Бендера. Для Остапа Бендера – мрія – це стиль життя. Для Іпполіта Матвійовича ж мрія – це одержимість. В обох випадках реалізація мрії має право на життя. 

Не менш яскраві образи створили Людмила Смородіна (пані Грицацуєва), Олександр Печериця (піп Федір), Тихон (Олег Стальчук). 
 
Коли розбита остання мрія
І корабель твій іде на дно
Нехай не зрадить тебе надія
Сідай у човен – бери весло!
Тож не здавайтесь ніколи, панове! 
Запам’ятайте, життя – чудове!
Всі мрії збудуться колись
Тож витри сльози і посміхнись!
Коли у серці твоїм зневіра
І біль образи в душі пече
Завжди тебе врятує віра
І друга вірного плече!
Тож не здавайтесь ніколи, панове! 
Запам’ятайте, життя – чудове!
Всі мрії збудуться колись
Тож витри сльози і посміхнись!
Нам варто жити заради мрії
Щасливий той, в кого є мета!
А на шляху нас любов зігріє,
Якщо є мрія, то є життя!
 
Вітаємо театр Франка з прем’єрою! 
 kombinatory22
 
Текст Ярослава Матвєєнко
 
 
 
Світлини надані прес-службою Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка
 
Фотограф Валерія Ландар 
Більше фотографій у галереї
 
 
Найближчим часом виставу «Великі комбінатори» можна побачити: 
 
5 та 15 липня  та  4 і 22 вересня 
Квитки можна замовити на сайті театру http://ft.org.ua/
Прочитано 3100 раз