Четверг, 07 Ноябрь 2013 17:28

Illaria: «Яка я в житті, знають тільки мої близькі люди»

Оцените материал
(3 голосов)
Illaria, розкажи про свій новий альбом.
 
Цей альбом є машиною часу та своєрідним космічним кораблем. Він створює трансфер між минулим, глибоким та архаїчним: дуже давні народні пісні у сучасному звучанні. Людина зможе відчути життєдіяльність наших пращурів, пізнати її завдяки народно-обрядовому циклу, який я представляю в цьому альбомі від початку року – це весна, і закінчення року – це Щедрий вечір, колядки і щедрівки.  На сьогоднішній момент неможливо досконало, достеменно сказати як відбувалася ця послідовність , тому ще відчувається вплив християнства. Але українська культура тим і цікава, що дуже добре збереглися архаїчні пісні, навіть з християнською трансформацією. Все одно відчувається давня мелодика, відчуваються вічні форми в цих піснях, ритуальний, культовий дух і  разом з тим, ця музика дуже світла і божественна. І саме це я покажу у творах, які підібрала до цього альбому. Він складається з тринадцяти треків. Це число відіграє дуже велику роль в альбомі. Воно не пов’язане з відьомством, просто це число дуже важливе для українського календаря. 
 
 
 
Чим саме будуть відрізнятися ці пісні від того, що співають баби у селах?
 
По-перше моє завдання як сучасної співачки, як музиканта – зробити українську музику цікавою , актуальною і модною, стильною і мейнстримовою. Тому в мене не було завдання створити якийсь складний джаз, або ф’южн. Я хотіла створити саме етно-поп-рок. Для того, щоб ця музика була красива, з душевною гармонією, з красивими колоритними етнічними інструментами, милозвучним співом. Я вклала в ці пісні свою енергетику. І оскільки я сучасна співачка, я поєдную в собі автентичну манеру, змішану, тому що я використовую манеру різних регіонів України, разом з тим - з роковими нотками, соул співом, трошечки джазу додаю, і виходить сучасне співзвуччя.  Мені здається саме цим цікавий сучасний фольклор. Я вважаю, що саме такий фольклор буде цікавий. Окрім цього ми використали електронні звуки і роковий драйв. Будуть пісні в абсолютно оркестровій обробці, камерній. Взагалі альбом вийшов доволі картатим. Ми хотіли надати українським дорогоцінним камінчикам у вигляді автентичних пісень різне оздоблення: в золоті, сріблі, дереві, десь навіть в якісь арматурі. В таких образах я відчуваю сучасний фольклор. 
 
Які творчі плани після того, як альбом вийде?
 
Будемо готувати новий альбом. Він зараз пишеться паралельно – це буде довгоочікуваний авторський альбом. В мене дуже багато мрій, ідей. Але спланувати точно нічого не можливо. Я дуже люблю, коли в моєму життя трапляються сюрпризи. Я дуже легко сприймаю віяння. 
 
Як до тебе приходить натхнення? 
 
Іноді миттєво. Може осяяти будь-де. В будь-якому місці, в будь-яку добу, в будь-якій країні. А іноді сідаєш за фортепіано і починаєш торкатися клавіш, і якось народжується музика сама по собі. 
 
Яке майбутнє бачиш у ILLARIA?
 
У ILLARIA сподіваюсь велике майбутнє, сподіваюсь цікаве, мені б дуже хотілося, щоб я і мріяла про майбутнє і отримувала насолоду від процесу, що відбувається зараз. Тому що важлива не тільки мета, до якої йдеш, а і сама дорога. Це як їхати потягом і знати, який в тебе кінцевий пункт, знаєш, що тебе там чекають, знаєш , що там в тебе цікава історія, але й отримувати задоволення від самої подорожі, від людей, яких ти зустрічаєш по дорозі, краєвидів, які ти бачиш, цікавих історій, які з тобою трапляються. І в цьому полягає наше життя, і творче життя так само. Дуже важливо тримати як маячок свою мрію, а в мене їх дуже багато, і отримувати задоволення від самого процесу. 
 
illarianewinterview03
 
Як ти підбираєш репертуар?
 
Спеціально не підбираю. В мене дуже проста схема – якщо від моєї музики ковбасить, якщо я відчуваю її шкірою, якщо вона чіпляє, окрилює, вона весь час звучить, якщо в мене з’являються сльози на очах, то вона буде в моєму репертуарі. Якщо пісня не торкнулася моєї душі, то вона лежить доти, поки не з’являться нові ноти і звуки в неї, нові слова, які мене надихнуть. Тому що якщо мене не зачепить, нікого не зачепить. 
 
Як ти підбираєш хлопців до гурту? За зростом чи може кольором очей? 
 
В мене є параметри зросту, ваги, широти плечей, краси очей… Насправді, мені надзвичайно пощастило, тому що зі мною працюють не тільки неймовірні професіонали, а ще й красені і надзвичайно глибокі люди. Я відчуваю себе такою маленькою феєю, так вони мене оберігають, вони оздоблюють мій голос професійним звучанням своїх інструментів. З ними я - справжньою жінкою і дорогоцінний камінчик. Але й я дуже примхлива. Тому я сама підбираю хлопців. Дуже важливо, щоб я кожного музиканта відчувала, як чоловіка. Зрозумійте, правильно мої слова. Це не значить, що я в кожного закохуюсь. Просто я мушу зреагувати на нього як жінка. Якщо я відчуваю цей трепет поряд з цим музикантом, це значить, що і слухачки, і глядачі будуть реагувати так само. Для мене це показник. І так само хлопці корегують мій вигляд, мою манеру поведінки, це мені допомагає бути постійно бажаною, як музикантами, так і глядачами. Це така тантрична форма кохання. 
 
В тебе є схильність до зірковості?
 
Коли я на сцені – я зірка безумовно. Коли я в роботі -  це моя професія бути зіркою.  Це і характерні зіркові жести та манера поведінки. Я мушу бути впевненою в собі, сильною, космічною. Тому що артист, це більше ніж просто людина. Люди саме такого артиста хочуть бачити на сцені. Яка я в житті, знають тільки мої близькі люди і хай це буде таємницею для всіх. Стосовно гламуру – по-перше я дівчина, і я мушу завжди гарно виглядати, бути прикладом та  взірцем для інших дівчат і бажаною для чоловіків.  Я завжди жартую, що на моїх концертах жінки слухають, чоловіки – дивляться. Тому я маю приносити радість, задоволення і натхнення людям. І я ніколи не дозволю вийти собі в спортивному костюмі. Завжди дуже багато уваги, коштів і часу приділяю своєму зовнішньому вигляду. Вигляд має співпадати з тією ідеєю музики, яку я несу. Я маю бути досконалою. 
 
З ідеальними чоловіками були якісь комічні ситуації?  Чи  завжди вони досконалі?
 
Я не маю права так казати. Чоловіки взагалі мають бути досконалими, вони такі в принципі і є. Але ми всі великі діти, ми дуже часто бешкетуємо, потрапляємо на гастролях в смішні ситуації, історії. Я для них добра мама, сестра, Білосніжка. Я купую пластир для свого барабанщика, для кращого звучання інструмента. Мені доводиться за ними постійно доглядати. Наприклад, в Казахстані ми постійно губили нашого флейтиста, тому що до нього підходили жінки. Він такої етнічної зовнішності. Справжній богатир, широкі плечі, довге чорне волосся до плечей. Може навіть індуська зовнішність.  Він відома постать в українській музиці – це Роман Солук, він працює з багатьма артистами. І до нього постійно чіплялися жінки, щоб він забрав їх до Києва і одружився. Мені постійно доводилося прикидатися його дівчиною і забирати від тих жінок. В тому ж Казахстані трагедія сталася два роки тому – нашого басиста поцупила  прекрасна чарівна казашка. І ось тепер він живе там.  Заради неї він покинув Україну, пішов у океанський рейс, щоб назбирати грошей на власну домівку, і ми його відпустили. Тільки заради кохання можна робити такі дивні речі. 
 
 
 
Фото надані прес службою співачки
Прочитано 1659 раз